Publikacije društva

Na  Mozirsko kočo smo radi hodili – pozimi in poleti, zasebno in organizirano. Prvi organiziran društveni izlet je bil prav tja, na Mozirsko kočo.

Nadaljuj z branjem

Planinski dom na Farbanci smo že leta 2017 vključili v spletno aplikacijo Planinc, ki ima trenutno že 3535 kontrolnih točk (ciljev) z lokacijskimi kodami.

Nadaljuj z branjem

Planinstvo oziroma gorništvo je bilo in je nedvomno eden temeljev slovenske kulture in s tem samobitnosti slovenskega naroda.

Nadaljuj z branjem

Gore so nepredvidljive in nevarne, zlasti za manj izkušene in poučene. Modro je poučiti se o varnem gibanju v gorskem svetu.

Prešteli smo se, za leto 2020 je članarino plačal 601 član. :-D

Nadaljuj z branjem

PD Nazarje ima status nevladne organizacije v javnem interesu in je zato upravičenec do donacij iz naslova dela dohodnine posameznikov.

Nadaljuj z branjem

Gore so vabljive, a lahko tudi nevarne, posebej v zimskem času. Zlasti  so nevarne za manj izkušene planince, ki se zaradi izostanka organiziranih društvenih izletov v gorsko naravo podajajo sami.

Nadaljuj z branjem

Članarina za leto 2021 je ostala enaka, kot v lanskem letu. Lanskoletna poteče zadnji dan januarja, zato pravočasno (v januarju) poravnate letošnjo. Plačate jo lahko pri svojem poverjeniku.

Nadaljuj z branjem

Virtualna razstava fotografskega natečaja PD Nazarje za leto 2020.
Z njo obeležujemo Mednarodni dan gora.
Zahvala in čestitke vsem sodelujočim, še posebej avtorjem izbranih fotografij!

Fotografsko razstavo si lahko ogledate TUKAJ ali pa v nadaljevanju prispevka.

Poslanica PD Nazarje ob mednarodnem letu gora
PD Nazarje in gorska narava

Nadaljuj z branjem

Foto razpis je zaključen. Udeležilo se ga je 24 avtorjev. Pravočano prispelih in ustreznih (dovolj kvalitetnih) fotografij je bilo kar 94. Komisija bo imela veliko dela, da bo izmed njih izbrala 30 najprimernejših za razstavo.

Nadaljuj z branjem

Vabimo vse fotografe, člane društva, da se udeležite natečaja.
Letošnji natečaj smo prilagodili omejitvam za obvladovanje širjenje bolezni covid-19.

Nadaljuj z branjem

Zaradi novih vladnih ukrepov za preprečevanja okužb s SARS-CoV-2 (omejitve zbiranja in gibanja ljudi) bo Dom planincev na Farbanci do nadaljnjega ZAPRT.
Ostanite zdravi ter pazite nase in na druge.

Obveščamo vas, da izlet v neznano, planiran za soboto, 10. oktobra 2020, ODPADE!!

Bil je 5. september, čudovit sončen dan.
S planine Blato se nas je 29 planincev vseh starosti podalo do planine Jezero, kjer so se odprli božanski pogledi belih vrhov na ozadju modrine neba.

Ta kulisa nas je spremljala ves dan po najlepši poti čez Dedno polje, Ovčarijo, čez Prode, vse… Nadaljuj z branjem

V Farbanci se je nabralo veliko izgubljenih oziroma pozabljenih predmetov, ki čakajo na lastnike.