GORE IN LJUDJE – tako je naslov letošnje razstave planinskih fotografij. Z njeno otvoritvijo smo obeležili MEDNARODNI DAN GORA in se pridružili festivalu BRATI GORE.

Nadaljuj z branjem

V nedeljo, 9. decembra, se bomo podali po zgodovinsko-poučni poti slavnih vitezov Ostrovrharjev in mlinskih kamnov.

Nadaljuj z branjem

PD Nazarje se bo tudi letos udeležilo festivala Alpske konvencije BRATI GORE.
S tem bomo obeležili MEDNARODNI DAN GORA – 11. december.
Sodelovali bomo z dvema dogodkoma.

Nadaljuj z branjem

V soboto, 20. 10. 2018, smo se z mladimi planinci, ki obiskujejo planinski krožek OŠ Nazarje in Šmartno ob Dreti odpravili na Veliko planino.

Nadaljuj z branjem

V ranem jutru se je lepa druščina šestintridesetih pohodnikov odpravila v prelepo Istro. Naš cilj je bil Kraški rob.

Nadaljuj z branjem

Zaključuje se letošnji fotografski natečaj z naslovom GORE IN LJUDJE.

Nadaljuj z branjem

Na turobno nedeljsko jutro smo se že devetič zbrali pred našo kočo na Farbanci.

Nadaljuj z branjem

V soboto, 10. novembra 2018,  se bomo ob 6. uri izpred društvene pisarne podali na skrajni jug kraškega roba. Nad vasjo Sočerga tik ob meji s Hrvaško se nahajajo zanimive stene s spodmoli, ki so zaradi previsne oblike dobile ime “ušesa Istre”.

Nadaljuj z branjem

V soboto, 13.10.2018, smo se člani PD Nazarje ponovno odpravili na izlet v neznano. Tokrat nas je pot zanesla na avstrijsko štajersko.

Nadaljuj z branjem

Že devetič se bomo zbrali na Farbanci. Tokrat v nedeljo, 21. oktobra ob 9. uri.

Nadaljuj z branjem

Oktober je tu, sezona s TA Balkaniko se bliža h koncu in tudi letos jo bodo zaključili s tradicionalim jesenskim srečanjem. Vabijo nas 20. in 21.10.2018.
Nadaljuj z branjem

Vsakoletni dvodnevni izlet Planinskega društva Nazarje se je letošnje leto odvijal v domačih Kamniško-Savinjskih Alpah, in sicer v tako imenovani 4. skupini, ki zajema Raduho, Smrekovško pogorje in Mozirsko planino.
Nadaljuj z branjem

Na izlet v neznano se odpravimo v soboto, 13. oktobra 2018 ob 7.30 izpred društvenih prostorov. Kje ste bili, boste izvedeli, ko se vrnemo. :)
Nadaljuj z branjem

Naravovarstveno akcijo DAN ODPRTIH VRAT FARBANCE, s katero smo se pridružili svetovnemu naravovarstvenemu dnevu WORLD CLEAN UP DAY smo izpeljali po načrtu in še boljše.

Akcija, se bo odvijala, 22. in 23. septembra 2018, po 10 planinskih kočah
Nadaljuj z branjem

Na dvodnevno pot se bomo podali iz Belih Vod – pri Luku, povzpeli na najvišje vrhove Smrekovškega pogorja Smrekovec,  Komen in Krnes.