Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

admin

Tudi letos se bomo podali na zanimiv izlet, ki pa je za enkrat še skrivnost. Ste kaj radovedni? Prijavite se!
Nadaljuj z branjem

V soboto, 10. 9. 2022, se nas je na 2224 m visoki Kalški greben podalo 15 udeležencev. Izhodišče je bila zgornja postaja kabinske žičnice Krvavec.
Nadaljuj z branjem

14. in 15. 8. 2022 smo planinci PD Nazarje opravili dvodnevni pohod na Veliko Špičje.
Nadaljuj z branjem

Kalški greben je 2224 m visok vrh in je s svojo višino tudi najvišji vrh istoimenskega grebena.
Nadaljuj z branjem

14. Kolo prijateljstva smo uspešno prevozili 27. 8. 2022, kljub malo slabši vremenski napovedi, vendar pa PD Nazarje ima vedno srečo …
Nadaljuj z branjem

PD Nazarje vabi na 14. Kolo prijateljstva v soboto, 27. 8. 2022, ob 8. uri.
Nadaljuj z branjem

Po kratkem premoru smo se zopet podali v tujino. Tokrat smo v organizaciji TA Balkanika obiskali Visoke Tatre, ki so del Karpatov in so za Skandinavskim gorovjem drugo najdaljše gorovje v Evropi.
Nadaljuj z branjem

V soboto, 16. 7. 2022, smo se podali na Veliki vrh v Kamniško-Savinjskih Alpah. Za izhodišče smo si izbrali planino Ravni.
Nadaljuj z branjem

Dvodnevni pohod na Veliko Špičje. Le kdo od planincev ni slišal zanj? In ne poznam nikogar, ki nima želje prehoditi ga vsaj enkrat.
Nadaljuj z branjem

V letošnjem letu naše društvo obeležuje 20 let, odkar je v upravljanje in kasneje v last prevzelo gozdarsko kočo Farbanco in jo tekom desetletij preuredilo v udobno ter med obiskovalci zelo priljubljeno planinsko postojanko.
Nadaljuj z branjem

Kljub dežju in trasi, ki je na trenutke bolj spominjala na blatno kopel kot planinsko pot, je jubilejna prireditev 10. hitrostnega vzpona na Farbanco uspela tako po mnenju tekmovalcev kot organizatorjev.
Nadaljuj z branjem

Veliki vrh (2110 m) si z Veliko Zelenico deli veliko travnato pobočje oziroma manjšo planoto. Vrh nudi lepe poglede na Ojstrico in Planjavo za katero se skrivajo Grintavci.
Nadaljuj z branjem

Pred nami je sezona izletov v visokogorje. Za uvod smo se odpravili v Karavanke, natančneje na Veliki vrh 2088 m in Kladivo 2094 m.
Nadaljuj z branjem

Pohod bo v nedeljo, 19. junija 2022, ob 6. uri. Zbrali se bomo na parkirišču pred društvenimi prostori.
Nadaljuj z branjem

V mesecu juniju praznuje krajevna skupnost Nazarje svoj praznik in v okviru le-tega bomo planinci skupaj z KO ZB NOB Nazarje v soboto, 18. junija, pripravili pohod in kolesarjenje.
Nadaljuj z branjem

Greben Čavna velja za enega najlepših točk nad celotno Vipavsko dolino, saj nam nudi res božanske poglede na okoliško hribovje in vse do Jadranskega morja.

Zdravstveni dom Nazarje Vas vabi na delavnico Zdrav življenjski slog