Plan izletov 2020

November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

V soboto, 10.oktobra 2020, ob 7.30 pred prostori PD Nazarje
ZAHTEVNOST: Nezahtevna pot, primerna za vse generacije
Nadaljuj z branjem

Bil je 5. september, čudovit sončen dan.
S planine Blato se nas je 29 planincev vseh starosti podalo do planine Jezero, kjer so se odprli božanski pogledi belih vrhov na ozadju modrine neba.

Ta kulisa nas je spremljala ves dan po najlepši poti čez Dedno polje, Ovčarijo, čez Prode, vse… Nadaljuj z branjem

Za nami je 12. kolo prijateljstva, za katerega smo izbrali lep sončen dan, soboto, 29. avgusta.
Nadaljuj z branjem

PD Nazarje vabi na 12. Kolo prijateljstva v soboto, 29. 8. 2020 ob 8. uri.
Nadaljuj z branjem

V počastitev ob 20-letnici obstoja PD Nazarje se organizira 5. 9. in 6. 9. 2020 vzpon na našega očaka. Triglav je mogočna gora, ki leži v osrčju Triglavskega narodnega parka in je simbol slovenstva.
Nadaljuj z branjem

Za nami je prijetna in sproščena, a kanček zahtevna tura na Špik (2.472 m). Kljub poletni, že navsezgodnji sopari, se nas je 1. avgusta zgodaj zjutraj pred prostori PD Nazarje zbralo petnajst pohodnikov.
Nadaljuj z branjem

Na zahtevnejšo turo na Visoki Kanin bomo krenili v soboto, 8. avgusta 2020.
Nadaljuj z branjem

Vabimo Vas na planinski izlet na Špik (2.472 m). Izlet bo v soboto, 1. avgusta 2020. Odhod avtobusa bo ob 4. uri zjutraj izpred društvenih prostorov v Nazarjah.
Nadaljuj z branjem

Na Jerebico se nas je podalo 15 pohodnikov z Italijanske strani, po poti št. 653.
Nadaljuj z branjem

Brač – prekrasne peščene plaže, senca stoletnih borov, kristalno čisto morje v kombinaciji z bogato kulturno dediščino in edinstveno gastronomijo so garancija za nepozaben oddih.
Nadaljuj z branjem

Jerebica je gora, ki se nahaja na meji med Slovenijo in Italijo in sicer med Možnico in Jezersko dolino. Z vrha nam se odpre prekrasen razgled na Rabeljsko jezero, Julijske Alpe, Kaninsko pogorje.
Nadaljuj z branjem

V mesecu juniju praznuje krajevna skupnost Nazarje svoj krajevni praznik in v okviru le-tega bomo planinci skupaj z KO ZB NOB Nazarje v soboto, 20. junija 2020, pripravili 7. spominski pohod in kolesarjenje k spomenikom na Čreti.
Nadaljuj z branjem

V petek, 29. junija, smo na Farbanci podelili priznanja PZS zaslužnim članom našega društva za leto 2019 in priznanja akcije Kolesar – pohodnik 2019.

Nadaljuj z branjem

Spoštovani člani našega društva! Zaradi preprečevanja širjenja okužbe z novim korona virusom in ob upoštevanju priporočil Sveta za nacionalno varnost Republike Slovenije in Nacionalnega inštituta za javno zdravje bo planinsko društvo Nazarje volilni občni zbor izjemoma izvedlo na daljavo.
Nadaljuj z branjem

Vabimo vas na zaključek akcije Planinskega društva Nazarje KOLESAR – POHODNIK 2019, ki bo v nedeljo, 15. marca 2020, s pričetkom ob 15.00 na Farbanci.
Nadaljuj z branjem

V soboto, 14. marca 2020, se bomo podali na izlet na Hleviško planino. Pot bomo začeli v Idriji, od koder se bomo odpravili proti Hleviški planini.
Nadaljuj z branjem

Tudi letos bo GRS postaja Celje izvedla seminar varne hoje v zimskih razmerah. Seminar je namenjen gornikom, planincem, turnim smučarjem, alpinistom oziroma vsem obiskovalcem gora v zimskem obdobju.