Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

marijan

GRS postaja Celje bo 30. januarja 2022 izvedla seminar varne hoje v zimskih razmerah.
Vabljeni vsi, ki se želite poučiti ali obnoviti svoje znanje.

Nadaljuj z branjem

V soboto, 11. decembra, smo prehodili znaten del obhodnice Martinova pot, ki poteka po gričevnatem obrobju Paškega kota.

Nadaljuj z branjem

S spletno postavitvijo razstave fotografij na temo  ŠEPET GORA obeležujemo mednarodni dan gora in se pridružujemo Festivalu Alpske konvencije Brati gore.

Fotografi pozor!
Zaključuje se letošnji fotografski natečaj z naslovom ŠEPET GORA.

Nadaljuj z branjem

V soboto, 16. oktobra, smo se podali v neznano – na Gorenjsko, na Brezjansko pot miru. Izleta se je udeležilo 46 planincev vseh generacij.

Nadaljuj z branjem

Planinsko društvo Nazarje organizira 7. avgusta 2021 zelo zahtevno turo na Ute in Krofičko, ki je zadnji dvatisočak v verigi Grintovcev.

Nadaljuj z branjem

Vabimo vas na planinski izlet na Ojstrico (2350 m), ki v nedeljo, 01. avgusta 2021.

Nadaljuj z branjem

Cvetana Šavnic – NV planinski izlet.
Sobota, 12. junij 2021 – Dom na Menini

Ponovno odpiramo Farbanco.

Nadaljuj z branjem

V soboto, 17. 4. 2021, smo izvedli društveni izlet na Čemšeniško planino.

Nadaljuj z branjem

Draga mlada planinka, dragi planinec, kako si kaj?
Šolsko leto se počasi bliža koncu, kar pomeni, da si skoraj zagotovo že pomislil/a tudi na poletne počitnice. Že veš, kaj boš počel/a?

Nadaljuj z branjem

ŠEPET GORA - tako smo naslovili letošnji fotografski natečaj, ki je deveti po vrsti.

Nadaljuj z branjem

Vabimo na vodeno planinsko turo na Hleviško planino (908 m).
Število mest je omejeno.

Nadaljuj z branjem

Akcija, v kateri pridno ˝nabiramo˝ in beležimo vzpone do naše koče na Farbanci, se je na pobudo Marjana Ostruha pričela pred sedemnajstimi leti.

Nadaljuj z branjem

Na  Mozirsko kočo smo radi hodili – pozimi in poleti, zasebno in organizirano. Prvi organiziran društveni izlet je bil prav tja, na Mozirsko kočo.

Nadaljuj z branjem

Planinski dom na Farbanci smo že leta 2017 vključili v spletno aplikacijo Planinc, ki ima trenutno že 3535 kontrolnih točk (ciljev) z lokacijskimi kodami.

Nadaljuj z branjem

Planinstvo oziroma gorništvo je bilo in je nedvomno eden temeljev slovenske kulture in s tem samobitnosti slovenskega naroda.