Malo poziranja

Monthly Archives: Avgust 2013

Spoštovani prijatelji planin,
pred sto dvajsetimi leti so naši predhodniki, ki so se že takrat zavedali pomena in lepot narave, še posebej pa planin, odločili, da ustanovijo Savinjsko podružnico Slovenskega planinskega društva v Mozirju.
Z namenom, da skupaj obeležimo res častitljivo obletnico, vas v sredo, 28. avgusta, ob 17. uri… Nadaljuj z branjem

V nedeljo, 18.8.2013, smo skupaj z planinci z Rečice ob Savinji obiskali Montaž 2.753 m. To je drugi najvišji vrh v Julijskih Alpah, slovensko ime te visoke gore je Špik nad Policami.

Nadaljuj z branjem

Na Farbanci je že drugo leto od 19. do 23. avgusta potekal tabor mladih planincev, ki se ga je udeležilo 20 otrok, starih med 6 in 9 let. V ponedeljek popoldne smo se zbrali na sončni Farbanci in pričeli s petdnevno planinsko dogodivščino.

Nadaljuj z branjem

Sobotnega jutra smo se planinci izleta na Planjavo dobili na zbornem mestu pred prostori planinskega društva. Razporedili smo se v avte in se zapeljali do našega izhodišča v Logarski dolini.

Nadaljuj z branjem

Start v soboto, 31. avgusta 2013, ob 8. uri pred trgovino TUŠ v Nazarjah.

Nadaljuj z branjem

Obveščamo vas, da bo V SOBOTO, 24. AVGUSTA  2013, zopet potekala delovna akcija na trasi vodovoda. Zbor je ob 7.30 na Farbanci.  Vabimo vas v čim večjem številu. Dodatne informacije 041 793 683 (Marjan), 031 674 441 (Sandi).

Program – tabor Farbanca 2013

Nadaljuj z branjem

V soboto, 3.8, in nedeljo, 4.8.2013, se je 7 udeležencev PD Nazarje odpravilo na Kanjavec. S kombijem smo se peljali do doline Zadnjice kjer smo pričel pohod mimo Korit in Skoka do Tržaške koče na Doliču (2.151 m).

Nadaljuj z branjem

Šavnice so pretežno travnata vzpeta planota na najbolj vzhodnem delu vršnega platoja Menine planine. Njihova najvišja točka je Goli vrh, visok je 1426 metrov.