Publikacije društva

Na zahtevnejšo turo na Visoki Kanin bomo krenili v soboto, 8. avgusta 2020.

DNE: sobota, 8. avgust 2020
ZBOR: pred planinsko sobo ob 4.30
ZAHTEVNOST: zahtevna tura
ČAS HOJE: 5-6 ur
OPREMA: čelada, visoki gojzarji,palice,vremenu primerna oblačila, zaščita proti soncu, izkaznica s plačano članarino PZS, obvezna zaščitna maska in osebni dokument
HRANA: iz nahrbtnika ali topel obrok na zg. postaji žičnice
VODNIKA: Miran Vratanar in Sandi Grudnik
OPOZORILO: na izletu ste dolžni upoštevati že znana navodila NIJZ
PRIJAVE: 031 674 441 Sandi – s plačano članarino PZS do zasedbe mest.

Z mini busom se bomo odpeljali do spodnje postaje žičnice v Bovcu. Od tu se bomo z gondolo (jajčko) povzpeli do zgornje postaje »D« na Kaninu – cca 2.200 m višine. Povratna vozovnica stane 16 €.

Pot bomo nadaljevali po markirani poti mimo Prestreljenika in njegovega okna proti Visokemu Kaninu. Pot je dobro zavarovana, vendar na nekaterih mestih malce izpostavljena.

Do vrha bomo potrebovali približno tri ure. Vrh je izreden razglednik, saj se nahaja na robu Julijskih alp in nam omogoča širen pogled naokoli. Najbolj seveda izstopata bližnji Montaž in Viš.

Sestopili bomo po poti vzpona.

Vabljeni!