Plan izletov 2020

November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

Na lepo sončno soboto smo izvedli avgustovski izlet na Visoki Kanin, najvišji vrh kaninskega pogorja. Izleta se je udeležilo lepo število članov društva.

Do zgornje postaje žičnice smo se prigoljufali – seveda z žičnico. Od tam je sledil vzpon  na sedlo pod Hudim Vršičem in nato prečenje po južnih pobočjih mejnega grebena. Vseskozi smo lahko uživali v prelepih razgledih in v opazovanju kozorogov, ki so bili pravi fotomodeli.

Seveda nismo pozabii tudi na naših “pet minut za varstvo gorske narave”, ko so predstavljene naravovarstvene značilnosti obiskanega območja. Seveda v društvu skrbimo, da je izlet varen za udeležence, druge planince in naravo od začetka do konca potovanja.

Sledil je nekoliko zahtevnejši vzpon na sam vrh, ki smo ga ob povečani previdnosti varno dosegli. Po zasluženem odihu smo se po poti pristopa varno vrnili na D postajo žičnice.

Upama, da bo izlet vsem udeležencem ostal v lepem spominu.

Miran in Sandi