Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

PD Nazarje organizira izlet na Ovčji vrh ali Kozjak v soboto, 6. novembra, ob 6. uri izpred društvenih prostorov.

Peljemo se čez mejni prehod Ljubelj do doline Poden, ki velja za eno najlepših v Karavankah, od koder krenemo peš po sprehajalni gozdni cesti, travniku, gozdu, rušju, melišču, po zavarovani poti po skalnem pobočju do sedla Vrata (1.714 m).

Malo ravnine, potem pa strmo na vrh Kozjaka, od koder bomo ob morebitnem lepem vremenu lahko opazovali prekrasne vrhove in mogoče še barve jeseni na drevju.

Nazaj se vračamo po drugi poti mimo Celovške koče do doline Trate, kjer nas bo pričakal avtobus. Vračamo se v poznih popoldanskih urah.

Dne: sobota, 6. november 2021

Zbor: pred planinsko sobo ob 6.00

Zahtevnost: zahtevna označena pot

Čas hoje: 5,5-6 h brez postankov

Oprema: Vremenu primerna oprema za sredogorje, osebni dokument, obvezen PCT pogoj (preverjajo na meji), maska …

Hrana: pijača in hrana iz nahrbtnika (Celovška koča je zaprta, druge na poti ni)

Vodnika: Miran Vratanar in Stanka Bastl

Prijave in info: 041 574 919 Stanka do zasedenosti (16 oseb)

V primeru slabega vremena, se izlet prestavi na drug termin.