Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Na Jožefovo soboto, 19. marca 2022, smo v lepem vremenu in dobri družbi izvedli izlet članov PD Nazarje na Lubnik.

Zbralo se nas je 20 pohodnikov, med njimi tudi ena Jožica. :-D  Startali smo iz kraja Praprotno in nadaljevali po markirani poti škofjeloškega pogorja. Prvi kraj in čas za počitek je bil pri cerkvi sv. Tomaža, od koder smo imeli krasne poglede v dolino, na smučišče Stari vrh in gore.

Sledilo je nadaljevanje naše poti, po cesti, gozdni vlaki in markirani poti. Prišli smo do doma na Lubniku, kjer smo si vzeli več časa počitek in okrepčilo, nakar je sledil sestop po grebenski poti v Škofjo Loko.

Vsi prisotni so bili primerno opremljeni in v dobri kondiciji, zato na pohodu nismo imeli nobenih težav.

Za pot smo porabili 4 ure in pol, opravili 749 m višinske razlike in prehodili 13,30 km.

Brez komentarjev.