Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

V nedeljo, 7. aprila, smo se podali na prvi del Koroške planinske poti, ki poteka iz Raven na Koroškem do Dravograda.


V nič kaj prijaznem vremenu smo se najprej povzpeli na Štaherski vrh visok 1.107 m (KT 1). Od slikovitih pogledov po Koroški deželi, smo se lahko poslovili, megla in nizka oblačnost sta naredili svoje, proti vrhu pa je bila še prava zima. Po kratkem postanku je sledil strm spust do turistične kmetije Lipovnik, kjer smo si ohladili noge za preostanek poti. Mimo stoletne lipe še do cerkve sv. Križa nad Dravogradom ( KT 2) in sestop v Črneče pri Dravogradu. Tu smo tudi zaključili izlet po Koroški planinski poti in se v popoldanskih urah vrnili domov.

Brez komentarjev.