Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

V nedeljo, 7. aprila, smo se podali na prvi del Koroške planinske poti, ki poteka iz Raven na Koroškem do Dravograda.


V nič kaj prijaznem vremenu smo se najprej povzpeli na Štaherski vrh visok 1.107 m (KT 1). Od slikovitih pogledov po Koroški deželi, smo se lahko poslovili, megla in nizka oblačnost sta naredili svoje, proti vrhu pa je bila še prava zima. Po kratkem postanku je sledil strm spust do turistične kmetije Lipovnik, kjer smo si ohladili noge za preostanek poti. Mimo stoletne lipe še do cerkve sv. Križa nad Dravogradom ( KT 2) in sestop v Črneče pri Dravogradu. Tu smo tudi zaključili izlet po Koroški planinski poti in se v popoldanskih urah vrnili domov.

Brez komentarjev.