Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

Četrto leto po prezgodnjem slovesu Robija Teržana, prizadevnega člana našega društva, smo se njegovi prijatelji in znanci znova podali na spominski pohod na Zakrajske peči. Tam smo pred štirimi leti Robija pospremili k poslednjemu počitku.

Na Farbanci smo se zbrali v soboto zjutraj, 26. oktobra, kjer nas je pozdravilo toplo jutranje sonce. Letos se nas je na pohodu zbralo skoraj petdeset planincev. Pot nas je vodila skozi jesensko obarvan gozd proti vrhu Črete, kjer smo na Zakrajskih pečeh, na Robijevi skalci, položili cvetje in se Robija spomnili tudi skozi dogodivščine preživete skupaj z njim.

Nato smo se na povabilo Nine, oskrbnice koče na Čreti, podali k njej na odlično pripravljeno malico, katero smo si privoščili na toplem opoldanskem soncu. Prijetnemu druženju je sledil še povratek na Farbanco.