V Soboto, 16. novembra 2013, ob 7. uri. Zbrali se bomo pred društvenimi prostori.

Med Prleškim goricami se bomo sprehodili do Jeruzalema 338 m, ki je tudi točka v SPP. Na pot bomo krenili iz Slamnjaka, zaselka v bližini Ljutomera mimo Gresovščaka, kjer je bil tudi prvi podeželski vrtec. Ob kavici bomo kaj več izvedeli o zgodovini tega vrtca.

Med vinogradi nadaljujemo do Jeruzalema. Po ogledu zanimivosti in žigosanju dnevnikov SPP se po vinski cesti vračamo proti Železnim dverim, kjer si bomo ogledali lončarski muzej Unikat Belec, ter degustirali vina Prleških goric.

Spust med goricam do kmečkega turizma Frank Ozmec, kjer nas čaka krepka malica, oziroma pozno kosilo. Možnost nakupa kmečkih dobrot.

Na izletu je poskrbljeno tudi za najmlajše udeležence, ki ne zmorejo celotne ture. Mladinski vodniki so zanje pripravili krajšo turo po Prleških goricah.

Pot je lahka, tu in tam tudi kašen vzpon. Lahka pohodna obutev, opremo prilagodite vremenskim razmeram. Zmerne hoje 4 ure.

Cena : 20 € odrasli, otroci 10 € (avtobusni prevoz, malica, degustacija)
Predviden povratek v Nazarje okoli 20. ure

Prijave in informacije do 12. novembra 2013 oziroma do zasedbe avtobusa na gsm 041 793 683 (Marjan Ostruh) ali marjan.ostruh@siol.net