Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

Vabimo vas na zanimivo predavanje SKRIVNOSTI JAMSKEGA SVETA V POREČJU SAVINJE. Predstavila nam jih bo Mojca Hribernik, jamarka in tudi jamarska reševalka. Predavanje bo v sredo, 19. februarja, v gostišču grad Vrbovec v Nazarjah z začetkom ob 19. uri.


Slovenija je dežela kraških jam. Registriranih je preko 10.000, kar 30.000 naj bi jih bilo vseh. To pomeni, da je v povprečju na vsakem km2 države 1,5 jame. Številne so svetovno znane. Podobno je tudi pri nas, saj živimo v vznožju kraških planot Krašica, Dobrovlje in Menina. Kraške jame so svet teme in tišine, ki jo prekine samo šum podzemnih voda ter sopihanje jamarjev in jamark, ko se “bašejo” skozi ozke preduhe ali vzpenjajo “žimarijo” iz brezen.

Jame so svojski ekosistem, ki ga večina nas pozna zelo slabo. Marsikdaj in marsikje smo jih s svojimi nespametnimi dejanji tudi ogrozili. Mojca nam bo odstrla nekaj tančic kraških jam, tudi iz naše ožje in širše okolice.

Brez komentarjev.