Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Vabimo vas na zanimivo predavanje SKRIVNOSTI JAMSKEGA SVETA V POREČJU SAVINJE. Predstavila nam jih bo Mojca Hribernik, jamarka in tudi jamarska reševalka. Predavanje bo v sredo, 19. februarja, v gostišču grad Vrbovec v Nazarjah z začetkom ob 19. uri.


Slovenija je dežela kraških jam. Registriranih je preko 10.000, kar 30.000 naj bi jih bilo vseh. To pomeni, da je v povprečju na vsakem km2 države 1,5 jame. Številne so svetovno znane. Podobno je tudi pri nas, saj živimo v vznožju kraških planot Krašica, Dobrovlje in Menina. Kraške jame so svet teme in tišine, ki jo prekine samo šum podzemnih voda ter sopihanje jamarjev in jamark, ko se “bašejo” skozi ozke preduhe ali vzpenjajo “žimarijo” iz brezen.

Jame so svojski ekosistem, ki ga večina nas pozna zelo slabo. Marsikdaj in marsikje smo jih s svojimi nespametnimi dejanji tudi ogrozili. Mojca nam bo odstrla nekaj tančic kraških jam, tudi iz naše ožje in širše okolice.

Brez komentarjev.