Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Dolina Glinščice je slikovita dolina, ki se nahaja v bližini Trsta blizu slovensko – italijanske meje. V dolini je več naravnih in kulturnih znamenitosti, ki so vredne ogleda. V dolini si namreč lahko ogledamo slap Supet, stene Kraškega roba, nekdanji rimski vodovod, traso nekdanje železnice, cerkev sv. Marije na Pečeh …


DNE: sobota, 8. marec 2014
ZBOR: pred planinsko sobo, ob 6.00 uri
ZAHTEVNOST: lahka tura
ČAS HOJE: 4-5 ur (čiste hoje)
OPREMA: primerna obutev, palice, vremenu primerna oblačila…
HRANA: iz nahrbtnika in topel obrok na Kmetiji odprtih vrat Vlado
CENA: 20 € – avtobusni prevoz + malica, otroci 10 €
PRIJAVE: do zasedbe mest – 031 674 441 ali sandi.grudnik@gmail.com

Mi se bomo z avtobusom pripeljali v Socerb, kjer bo izhodišče za našo turo. Steza po kateri bomo hodili se vije med borovci po robu nad Dolino in kjer se nudijo prečudoviti pogledi na Tržaški zaliv. Pot se bo povzpela na najvišjo točko Mali Kras in se bo počasi začela spuščati proti dolini Glinščice mimo spomenika E. Comiciju, ki stoji na vrhu Jugove stene. Spustili se bomo do cerkvice sv. Marije na Pečeh in nadaljevali po dolini mimo slapu Supet (40 m) do obmejne vasice Botač.

Iz vasi Botač se bomo povzpeli do nekdanje železniške proge in se podali v smeri proti Trstu. Prehodili bomo dva tunela in se spustili po ozki stezici do razgledišča Zabrežec. Sledil bo še spust mimo planinske koče Mario Premuda do Boljunca.

Pri povratku domov se ustavimo v mali vasici Kastelec, kjer se bomo pri domačiji odprtih vrat »Vlado« okrepčali z zasluženo malico.

Brez komentarjev.