Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Vabimo vas na ogled igrano dokumentarnega filma PLASTIK FANTASTIK, ki bo v četrtek, 20. marca 2014 ob 18. uri v knjižnici Mozirje (Galerija Mozirje).
Film PLASTIK FANTASTIK je zaradi svojih vrednot prejel častno pokroviteljstvo UNESCA za dobo enega leta.


Avtor filma je UROŠ ROBIČ, gozdar, ki kljub Prešernovi nagradi za svoje diplomsko delo ni uspel dobiti svoji izobrazbi in znanju primerne zaposlitve. Zato se je zaposlil kot »čisto navaden« smetar pri komunalnem podjetju, ki za nami pospravlja smeti.

Pri tem je spoznal vse slabosti ravnanja z odpadki. To ga je vzpodbudilo, da je v prostem času in za svoj denar s prijatelji ustvaril dovolj zabaven in hkrati poučen film o našem ne-primernem ravnanju z zavrženo plastično embalažo. Film za vse Slovence.

Težava ni v plastiki, ampak v ljudeh, pravi Uroš. Plastika je ena najbolj uporabnih snovi, sestavlja večino predmetov, ki jih danes uporabljamo. Pomembno je, kaj z njo storimo po uporabi. Problem so njena trajnost, način razgradnje in reciklaže, ki je draga.

Prireditev je posvečena 21. marcu, mednarodnemu dnevu gozdov.

Po ogledu filma bo pogovor z avtorjem.

Vljudno vabljeni. Vstop je prost.

Brez komentarjev.