Sončno nedeljo, 16. marca, smo izkoristili za uradno podelitev priznanj kolesarjem in pohodnikom, ki so v 9. akciji Kolesar – pohodnik zbrali največ vzponov na društveno kočo Farbanco.

Veseli smo da akcija, ki letos poteka že jubilejno deseto leto, med ljubitelji narave ostaja priljubljena. To dokazuje še vedno veliko število sodelujočih in število vzponov, saj jih je bilo v lanskem letu opravljenih preko tri tisoč.

Kar trije pohodniki, Branka Potočnik, Nani Praznik in Zora Štrucl so Farbanco v lanskem letu obiskali vsak vsaj stokrat, največkrat Potočnikova s 107 vzponi.

Tudi kolesarji so redni obiskovalci Farbance. Zmagovalec Franc Časl je v lanskem letu zbral 81 vzponov, kar je največ v vseh akcijah doslej.

Kar pa je po mnenju nazarskih planincev najpomembneje, pa je udeležba otrok v tej akciji. Tudi lansko leto jih je kar nekaj sodelovalo v akciji, največ vzponov (29) pa je opravila Nika Andrejovec.

Najbolj pridni rekreativci so bili tudi letos ob zaključni prireditvi nagrajeni z lepimi praktičnimi nagradami.