Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Planina (733 m) je greben, ki ločuje Zaplano (na zahodu) od Ljubljanske kotline (na vzhodu). Je najbližji hrib Vrhniki, na katerega se je res vredno povzpeti. Enostavna dostopnost in čudovit razgled sta razlog, da je Planina zelo priljubljena izletniška točka. Izlet bo na velikonočni ponedeljek, 21.4.2014.

Planinska koča na Planini in v ozadju razgledni stolp

Vzpon na Planino nas pripelje do planinske koče, tik za njo pa se dviga razgledni stolp. Lep razgled boste imeli že ob stolpu, če se boste povzpeli nanj, bo razgled še lepši. Proti vzhodu vidimo Barje z gričevnatimi osamelci, Vrhniko na jugozahodnem in Ljubljano na severnem koncu Ljubljanske kotline ter Krim, ki se dviga nad jugovzhodnim robom Barja; na južni strani se razprostira notranjsko hribovje, potem pa seže pogled do Javornika, Nanosa, Hrušice, Javornikov, Snežnika in Slivnice; proti zahodu je v bližini Idrijsko hribovje in južni del Škofjeloškega pogorja, na obzorju pa so Julijci s Triglavom; na severni strani je pred nami Polhograjsko hribovje z Grmado in Toščem ter severni del Škofjeloškega pogorja z Blegošem in Lubnikom, pogled pa se ustavi na Karavankah, Kamniških Alpah, Menini planini in Posavskem hribovju.

Naše izhodišče bo na Vrhniki, kjer se bomo po lahki, rahlo vzpenjajoči poti podali proti vrhu. Na poti si bomo privoščili tudi krajše postanke …

Po vrnitvi na Vrhniko, se bomo odpeljali še do Bistre, kjer si bomo ogledali Tehniški muzej Slovenije.

DNE: velikonočni ponedeljek, 21.4.2014
ZBOR: pred planinsko sobo, ob 7. uri, povratek ~ 17h
ZAHTEVNOST: lahka tura
ČAS HOJE: 2,5 ure
OPREMA: primerna obutev, pohodne palice, vremenu primerna oblačila, vetrovka
HRANA: iz nahrbtnika in topel obrok na planinski koči
CENA: 15 EUR (prevoz, topel obrok, vstopnina)
PRIJAVE: do zasedbe mest – 041 -574-919, Stanka
Vljudno vabljeni, da se nama pridružite na izletu. Veseliva se srečanja z Vami.

Planinski pozdrav,
Stanka in Lucija

Brez komentarjev.