Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

28. 3. 2014 so mladi planinci že enajstič zapored za eno noč zavzeli planinski dom na Farbanci.


V petek popoldan smo se zbrali pri Motorčku, se poslovili od staršev in se v spremstvu mentorjev in vodnikov napotili proti Farbanci. Med potjo nam je naravovarstvenik Marijan Denša povedal veliko zanimivega o naravi, zlasti o gozdu, skozi katerega smo hodili. Velikodušno nam je delil nagrade, ki pa smo si jih morali prislužiti z znanjem o rastlinah, živalih, …

V mraku smo prispeli na Farbanco. Kviz, pokaži kaj znaš, planinski krst in obvezna pica Farbanca so nam zapolnili ure do odhoda na podstrešje, kjer smo z velikim veseljem »krstili« nova skupna ležišča. Spali smo kot polhi, a ne čisto vsi.

Prekrasno sobotno jutro smo preživeli v delavnicah s planinsko vsebino. Okrog enajstih smo se poslovili in se podali na »KAR DOLGO POT« preko Golih Vrtač do Šmartnega ob Dreti, kjer so nas čakali starši.

Za planinski krožek Martina Zakrajšek

Brez komentarjev.