Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

Košenjak (1.522 m) leži severno od Dravograda in reke Drave na meji s sosednjo Avstrijo. Košenjak je gora, katera je primerna za sprehode in za nabiranje kondicije. Iz Dravograda bomo peš do vrha potrebovali okoli 3 ure hoje.


Na Košenjak se vzpnemo po lahki označeni progi čez Goriški vrh. Pot je zelo raznolika in razgibana, na trenutke tudi strma. Najprej po asfaltni cesti, nato makadamska cesta s katere preidemo na pešpot. Pot se vije tako po gozdu kot travnata pobočja. Pot vodi mimo ostankov gradu Dravograd, Sodnega stolpa in tako do vrha Košenjaka.

Spust bomo izvedli po drugi poti, poti čez Ojstrico, vendar je to krožna pot, tako da pridemo nazaj na izhodišče v Dravograd. Po krajšem spustu pridemo do doma na Košenjaku, bivša obmejna stražnica. Tu se odpočijemo, v domu je možno dobiti topel obrok (bograč, štrudl – 7 €). Po počitku nadaljujemo s spustom. Dobršen del poti nas bodo spremljali čudoviti razgledi na okoliške vrhove.

Dom na Košenjaku
DNE: Sobota, 26.4.2014
ZBOR: pred planinsko sobo, ob 7. uri, povratek ~ 17 h
ZAHTEVNOST: lahka tura
ČAS HOJE: 5,5 ure
OPREMA: primerna obutev, pohodne palice, vremenu primerna oblačila, vetrovka
HRANA: iz nahrbtnika, možen topel obrok na planinski koči
CENA: 10 EUR (prevoz)
PRIJAVE: do zasedbe mest – 051 207 273 – Franci

Brez komentarjev.