Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Košenjak (1.522 m) leži severno od Dravograda in reke Drave na meji s sosednjo Avstrijo. Košenjak je gora, katera je primerna za sprehode in za nabiranje kondicije. Iz Dravograda bomo peš do vrha potrebovali okoli 3 ure hoje.


Na Košenjak se vzpnemo po lahki označeni progi čez Goriški vrh. Pot je zelo raznolika in razgibana, na trenutke tudi strma. Najprej po asfaltni cesti, nato makadamska cesta s katere preidemo na pešpot. Pot se vije tako po gozdu kot travnata pobočja. Pot vodi mimo ostankov gradu Dravograd, Sodnega stolpa in tako do vrha Košenjaka.

Spust bomo izvedli po drugi poti, poti čez Ojstrico, vendar je to krožna pot, tako da pridemo nazaj na izhodišče v Dravograd. Po krajšem spustu pridemo do doma na Košenjaku, bivša obmejna stražnica. Tu se odpočijemo, v domu je možno dobiti topel obrok (bograč, štrudl – 7 €). Po počitku nadaljujemo s spustom. Dobršen del poti nas bodo spremljali čudoviti razgledi na okoliške vrhove.

Dom na Košenjaku
DNE: Sobota, 26.4.2014
ZBOR: pred planinsko sobo, ob 7. uri, povratek ~ 17 h
ZAHTEVNOST: lahka tura
ČAS HOJE: 5,5 ure
OPREMA: primerna obutev, pohodne palice, vremenu primerna oblačila, vetrovka
HRANA: iz nahrbtnika, možen topel obrok na planinski koči
CENA: 10 EUR (prevoz)
PRIJAVE: do zasedbe mest – 051 207 273 – Franci

Brez komentarjev.