Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

V pričakovanju deževnega, zadnjega aprilskega ponedeljka, smo se najmlajši planinci PD Nazarje odločili, da gremo na pohod na Tolsti vrh. V ponedeljek, 28. 4. 2014, smo najprej pogledali v nebo, nato še vremensko napoved, ki se je čez noč, nam v veselje, spremenila.


Ob 9.00 uri se nas je na Lipi (Rovt) zbralo 20 pohodnikov. Pot nas je vodila mimo Sv. Jošta, preko Paglavcev proti Tolstemu vrhu. Po dobri uri in pol hoje smo srečali predsednika PD Nazarje. Prišel nam je nasproti in nas odpeljal do kraške jame Štebirnice.

V skupinah smo se spuščli v globino jame. Jama se nam je zdela zelo zanimiva. Ker nas je ravno pri jami malo poškropil dež, smo vhod v jamo izkoristili za zavetje pred vremenskimi neprilikami. V zavetju jame smo pomalicali, poklepetali in se kmalu nato odpravili proti Tolstemu vrhu in naprej do Doma na Farbanci.

Na Farbanci smo si malo spočili, nato smo se spustili do Motorčka, kjer so nas čakali starši.

Brez komentarjev.