spust po snegu

Izlet za starejše člane PD Nazarje, ki je bil prvotno planiran v mesecu aprilu, pa potem zaradi slabega vremena odpovedan, smo izvedli v nedeljo 11.5.2014.

Zborno mesto je bilo na parkirišču pred planinsko sobo, starejšim članom pa so se pridružili tudi predšolski planinci. Vseh skupaj nas je bilo 34. Avtobus nas je odpeljal v samo Vrhniko, od koder smo pričeli naš pohod.

Zaradi velike skupine je naš pohod potekal zmerno počasi z večimi postanki in počitki. Po uri in pol hoda smo prispeli na naš cilj Planina nad Vrhniko 733 m. V domu na Planini smo pojedli topel obrok s sladico in pijačo, se povzpeli na razgledni stolp in občudovali čudovito okolico.

Napovedani obisk Tehničnega muzeja nas je priganjal, da smo Planino kmalu zapustili in se zapeljali v Bistro, kjer smo izvedli voden ogled muzeja v dveh skupinah, nato pa smo se vrnili v Nazarje ob 17.30 uri.

Izlet je potekal v dobri družbi, solidnem vremenu, brez posebnosti.