Od 20.6 do 22.6. poteka Slovenska avantura 2014, ki jo že nekaj let organizira Društvo tabornikov Jezerski rod. V najzahtevnejši disciplini morajo tekmovalci premagati preko 400 km poti. Letos poteka del tekmovanja tudi na območju Dobrovelj in Črete, na Farbanci pa je kontrolna točka.

Letos bodo tekmovalci opremljeni z GPS napravami, tako da lahko na povezavi www.adventurerace.si spremljate, kje se trenutno nahajajo tekmovalci in ko bodo v bližini Farbance jih pridete spodbujati, da bodo lažje premagali še ostali del poti. Prav tako so na tej povezavi tudi vse ostale informacije in zanimivosti o Slovenski avanturi.

V času tekmovanja na relaciji Potok- Čreta- Vransko, pa nekoliko več previdnosti, zlasti na nepreglednih odsekih gozdnih cest.