Planinsko društvo Nazarje vabi na pohod po E6 od Zavrha pri Trojanah do Limbarske gore.

Pohod bo v soboto, 15. novembra 2014.
Zbirno mesto: parkirišče pred trgovino TUŠ v Nazarjah, odhod ob 6.30.

Zahtevnost: lahka tura.
Čas hoje: 4-5 ur (brez postankov za osvežitev in okrepčilo).
Oprema: planinski visoki čevlji, palice, vremenu primerna oblačila, planinska izkaznica.
Stroški organizacije (prevoza): odrasli 8 €, otroci 4 €.

Hrana in pijača: iz nahrbtnika, možnost toplega obroka v gostilni pod vrhom po predhodnem naročilu:
(obara in žganci=4,50 €; suhe klobase=5,00 €; pečenica in zelje=6,00 €).

Prijave in informacije: do 12. 11. 2014 na tel. št. 03 583 40 39 ali 031 393 483 Bojan (po 16.00 uri).

Opis poti:
Z avtobusom se bomo pripeljali do Zavrha pri Trojanah. Pohod bo v smeri proti Rebri, Dolinam, Borje pri Mlinšah in Golčaju. Z vrha Golčaja bomo nadaljevali hojo do vrha Limbarske gore. Tu bomo imeli daljši počitek za osvežitev in okrepčilo. Sledil bo spust proti Krašnji, kjer nas bo pričakal avtobus. Povratek v Nazarje v poznem popoldanskem času.

Razgled z Limbarske gore

Cerkev na Limbarski gori

Limbarska gora je lep razglednik. Z nje se dobro vidijo Kamniško Savinske Alpe in njihova predgorja, npr. Velika planina in Vrh Kašne planine s posledicami vetroloma.

Znana je tudi po tradicionalnemu Pohodu po nagelj na Limbarsko goro http://www.limbarskagora.com/Home/pohod-po-nagelj.

Plakat E6 Zavrh pri Trojanah-Limbarska gora