V soboto, 13. decembra 2014, ob 6.30 uri.
Zbrali se bomo na parkirišču pred trgovino tuš nazarje.

Izhodišče ture je Ivarčko jezero v Kotljah. Na Uršljo goro se bomo povzpeli po »Grofovski poti« (lahka neoznačena pot). Po postanku in malici na koči, pa se vračamo »Čez Kal« (lahka označena pot) do Poštarskega doma, kjer nas bo čakal avtobus. V primeru neugodnih vremenskih razmer, bomo turo prilagodili trenutni situaciji.

Klikni tukaj za opis vzpona
Klikni tukaj za opis sestopa

Malica in pijača iz nahrbtnika, planinski koča na Uršlji gori je oskrbovana ob vikendih, možnost toplega obroka.

Za pot potrebujemo planinsko obutev in oblačila, ki naj bodo primerna glede na vremenske razmere. Priporočamo pohodne palice.

Skupna dolžina hoje: 5 – 6 ur
Višinska razlika poti: 1066 m

Tura je nezahtevna in je primerna za vse, ki zmorejo 6ur hoje. V primeru snega lahko tudi več. Prispevek za prevoz 10€ odrasli, mladina 5€, osnovnošolci v spremstvu staršev ali skrbnika na izletu oproščeni prispevka za prevoz.

Nečlani PD Nazarje: Odrasli 15 € , mladina, otroci 10 €.
Prijave in informacije do četrtka, 11.12.2014, oziroma do zasedbe avtobusa na GSM 041 793 683 (Marjan Ostruh).