“Vsi ga imajo, le Nazarje ga nimajo!”

.

To je morda veljalo pred 15. leti, od decembra leta 1999, ko je bilo PD Nazarje vpisano v Register društev, pa ne več.

Od tedaj smo se razvili v močno in živahno društvo, ki združuje številne planince iz občine Nazarje in tudi širše.

Obletnico ustanovitve smo svečano obeležili v soboto, 6. decembra, v Domu kulture Nazarje.

Mladi planinci so izvedli prisrčen kulturni program, v katerem so izvedli tudi igrico “Vsi ga imajo, le Nazarje ga nimajo”, v kateri so predstavili, kako naj bi se rodila ideja o ustanovitvi našega društva.

Predsednik  je v svečanem govoru povzel 15. let delovanja in nanizal najizrazitejše mejnike društva. Na oder je povabil vse tri ustanovitelje ter jim izročil zahvalna darila.

Uživali smo v slikovni projekciji, ki nas je popeljala od začetka do danes in občudovali planinsko navdahnjeno okrasiitev dvorane.

Svečanemu delu je sledilo družabno srečanje, ki je bilo po stari navadi zelo živahno in prav nič kratko.
Razšli smo se z voščilom: “PD Nazarje, še na mnoga leta!”