gori

Planinski večeri so v polnem teku.
Gost naslednjega večera bo Matjaž Čater, odličen krajinski fotograf.

Svoj poseben pogled na svet in življenje na njem nam bo predstavil v četrtek, 29. januarja ob 18.05 uri v Gostišču grad Vrbovec v Nazarjah.

Matjaž Čater je član Društva fotografov Svit iz Celja. Od leta 2011 ima naziv  MF FZS (mojster fotografije Fotografske zveze Slovenije). Je član Mednarodne zveze umetniških fotografov (FIAP), kjer ima že naziv EFIAP (odličen fotograf).

Fotografija je družinska tradicija, saj sta se z njo ukvarjala že njegov ded in oče.

Večino svojih vrhunskih posnetkov neredi v jutranjih urah in to iz zraka, med letom z motornim zmajem. Njegova ljuba tema je narava – pokrajina, gozd in drevo, ki jih raziskuje med igro prve sončne svetlobe in ostankov nočnih meglic.

Mnoge njegove fotografije so zaokrožile po spletu in svetu, so del zbirk posebnih fotografij. Seveda razstavlja tudi po galerijah, s kolegi ali samostojno.

V marcu leta 2013 je gostoval tudi v Muzeju Vrbovec z razstavo MED SVETOVI, ki jo kasneje predstavil še v gradu Podsreda.