Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

V nedeljo zjutraj se bomo zbrali pred planinsko sobo in se z organiziranim prevozom odpeljali do bencinskega servisa pred Dobrno. Tu bomo začeli našo pot skozi naselje Pristova proti Aleksandrovemu vrhu.


Nekaj časa bomo hodili po gozdni cesti in kmalu se bomo priključili poti Od Miklavža do Miklavža (TD Dobrna). Nadaljevali bomo po kolovozu, kjer se nam bo ponujal lep razgled na Dobrno in proti Paškemu Kozjaku. Kmalu nas bo pot pripeljala na najvišji vrh naše ture – Aleksandrov vrh (606 m).

Pot nas bo vodila po gozdni poti proti vzhodu in spustili se bomo do markirane poti, ki pride iz Lanšperga. Po pol ure hoda bomo dosegli naš cilj Šentjungert oz. Goro, kakor jo imenujejo domačini. Na vrhu stoji cerkvica sv. Kunigunde (zavetnica otrok in nosečnic). Tik pod vrhom je tudi planinski dom Na Gori, katerega upravlja PD Galicija. Dom je urejen v stari mežnariji.

Kljub nizki nadmorski višini je Šentjungert lepo razgledišče; na severozahodu je Uršlja gora, na severu Paški Kozjak, v ozadju je Pohorje. Na vzhodu se kažeta Boč in Donačka gora, pogled na jug pa je ogrlica Posavskega hribovja, na zahodu se pogled ustavi na Menini planini, Rogatcu,
Raduhi in vzhodnih dvatisočakih Kamniško-Savinjskih Alp.

Po daljšem počitku nas bo še čakal enourni sestop proti Lopati oziroma Podgori.

DNE:  nedelja,22. februar 2015
ZBOR: pred planinsko sobo, ob 8.00 uri
ZAHTEVNOST: lahka zimska tura
ČAS HOJE: 4 ure,
PREDVIDEN POVRATEK: med 15. in 16. uro
OPREMA: vremenu primerna planinska oprema, palice …
HRANA: iz nahrbtnika
CENA: 10 € – avtobusni prevoz, dijaki 5 €, otroci v spremstvu staršev brezplačno
VODNIKA: Srečo Uzar, Sandi Grudnik
PRIJAVE: mob. 031 674 441 ali sandi.grudnik@gmail.com do zasedbe mest.

Vabljeni!

Brez komentarjev.