Vabimo na dvodnevni planinski izlet na Vrbanove špice (2299 m, 2408 m) in Cmir (2393 m), v soboto in nedeljo, 15. in 16. avgusta 2015. Odhod avtobusa ob 3.00. Vodja izleta bo Bojan Golob.

CILJNA SKUPINA: izkušeni, ustrezno pripravljeni in primerno opremljeni planinci. Ni za vrtoglave.

POT IZLETA: Kot – Vrbanove špice – Staničev dom – Cmir – Staničev dom (prenočitev) – Kot.

DAN: sobota in nedelja, 15. in 16. avgust 2015.

ZBOR IN ODHOD: pred planinsko sobo, ob 3.00 uri.

ZAHTEVNOST: zelo zahtevna označena planinska pot.

ČAS HOJE: sobota 8 – 9 ur, nedelja 4 ure.

VIŠINSKA RAZLIKA (neto): Z 950 metrov se bomo povzpeli na 2408 metrov.

PREDVIDEN POVRATEK: v popoldanskih urah.

OPREMA: čelada, plezalni pas in samovarovalni komplet, težki planinski čevlji in druga oprema za visokogorje (zaščitna oblačila, kapa, rokavice), palice, zaščita pred soncem, svetilka.

HRANA IN PIJAČA: iz nahrbtnika. V koči možnost toplega obroka ter nakupa pitne vode.

STROŠKI: avtobusni prevoz: 20 €. Nočitev: člani PZS z veljavno izkaznico: 12 €.

VODNIK: Bojan Golob.

PRIJAVE IN INFORMACIJE: Bojan, po 16. uri,  (tel.: 03 58 34 03903 58 34 039 ali GSM: 031 393 483031 393 483 ) do 12. avgusta 2015 oziroma do zasedenosti avtobusa (16 oseb).

OPOZORILO: izleta se lahko udeležijo samo člani s plačano članarino PZS za leto 2015 (izkaznico morate imeti s seboj) in z zahtevano obvezno opremo!

IZPOSOJA OPREME: Društvo ima na voljo 5 čelad in 2 pasa ter samovarovalna kompleta. Možnost izposoje je tudi v trgovinah Iglu šport.

PODROBNOSTI IZLETA:

Z avtobusom se bomo pripeljali do Lengarjevega rovta (950 m)v dolini Kot.

Od tam sledi vzpon po markirani poti proti Domu Valentina Staniča. Po dveh urah hoje bomo pri Debelem kamnu (velik balvan), kjer se od glavne poti odcepi pot za Spodnjo (2299 m) in Visoko Vrbanovo špico (2408 m). Povzpeli se bomo na oba vrhova (2 uri). Ta pot spada med najdrznejše in najslikovitejše v naših gorah!

Sledil bo spust proti Domu Valentina Staniča (2332 m) (0,5 ure), kjer bomo imeli daljši odmor za osvežitev in okrepčilo. Potem se bomo prek prevala Begunjska vratca (2342 m) podali proti Cmiru (2 uri).

S Cmira se bomo vrnili k Domu Valentina Staniča (2 uri), kjer bomo prenočili.

Naslednji dan  sledi spust po markirani poti pod Vrbanovimi Špicami nazaj v dolino Kot (4 ure), kjer nas bo čakal avtobus. Povratek v Nazarje v popoldanskem času.

Pogled iz Kota na Cmir in Vrbanove špice                Cmir z Begunjskih vratc

Pot na Cmir                                                          Rjavina in Vrbanove špice s Cmira

Na Cmiru imajo kozorogi mir                                   Pogled na Triglav s Cmira