Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

V okviru praznovanja mednarodnega dneva gora, 11. decembra, vas vabimo na predstavitev monografije SLOVENSKE GORE V OBJEKTIVU LETNIH ČASOV. Dogodek bo v torek, 8. decembra 2015, ob 18. uri, v Galeriji Knjižnice Mozirje.

Svoja razmišljanja o gorah in nastanku knjige bo z nami delila soavtorica monografije, Marjeta Keršič Svetel, zgodovinarka in etnologinja.

Z gostjo se bo pogovarjal Marijan Denša, varuh gorske narave pri Planinskem društvu Nazarje.

Marjeta Keršič Svetel goram in skrbi zanje posveča veliko svojega časa. Je podpredsednica mednarodne Zveze za varstvo Alp CIPRA, publicistka, avtorica oddaje GORE IN LJUDJE, predavateljica in naravovarstvenica. V knjigi Slovenske gore v objektivu letnih časov z bralcem deli svoje občutke o pomladi v gorah.

S tokratnim dogodkom se Knjižnica Mozirje in Planinsko društvo Nazarje pridružujeta pobudi Nemškega predsedstva Alpske konvencije 2015-2016 za promocijo Mednarodnega dneva gora 2015, 11. decembra – BRATI GORE.

Cilj iniciative je promocija moderne alpske literature in alpske kulture, ki predstavljata pomemben del Alp, kot jih poznamo.

VABILO: SLOVENSKE GORE V OBJEKTIVU LETNIH ČASOV

Brez komentarjev.