Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

Danes je SVETOVNI DAN ZEMLJE.
Slogan letošnjega dneva je TREES FOR EARTH (Drevesa za Zemljo).

Drevesa (v gozdu in zunaj gozda) so eden najpomembnejših naravnih dejavnikov na Zemlji. So vir kisika, ponor ogljikovega dioksida, varujejo pred erozijo, čistijo vodo, dajejo les in hrano, življenjski prostor številnim organizmom (podlaga biotske raznovrstnosti), vir, simbol in navdih življenja, trajnosti in večnamenskosti.

Planinci, gorniki in drugi obiskovalci gorskega sveta se srečujemo z drevesi, ko se skozi gozd vpenjamo proti gori, ko se iz njihovega varnega objema na zgornji gozdni meji približamo gorskim vrhovom in nebu.

Na strmih pobočjih gora občudujemo viharnike, simbole trdoživosti, vztrajnosti in pionirske sile življenja.

Člani PD Nazarje spoštujemo gozd in drevo. Pred našo kočo, ki stoji sredi gozdov Krašice, smo leta 2011 posadili sadiko cemprina. Cemprin je domača (avtohtona) vrsta bora, vendar je v Sloveniji izredno redka.

Brez komentarjev.