Danes je SVETOVNI DAN ZEMLJE.
Slogan letošnjega dneva je TREES FOR EARTH (Drevesa za Zemljo).

Drevesa (v gozdu in zunaj gozda) so eden najpomembnejših naravnih dejavnikov na Zemlji. So vir kisika, ponor ogljikovega dioksida, varujejo pred erozijo, čistijo vodo, dajejo les in hrano, življenjski prostor številnim organizmom (podlaga biotske raznovrstnosti), vir, simbol in navdih življenja, trajnosti in večnamenskosti.

Planinci, gorniki in drugi obiskovalci gorskega sveta se srečujemo z drevesi, ko se skozi gozd vpenjamo proti gori, ko se iz njihovega varnega objema na zgornji gozdni meji približamo gorskim vrhovom in nebu.

Na strmih pobočjih gora občudujemo viharnike, simbole trdoživosti, vztrajnosti in pionirske sile življenja.

Člani PD Nazarje spoštujemo gozd in drevo. Pred našo kočo, ki stoji sredi gozdov Krašice, smo leta 2011 posadili sadiko cemprina. Cemprin je domača (avtohtona) vrsta bora, vendar je v Sloveniji izredno redka.