V soboto, 4. 6. 2016, vas vabimo na planinski izlet na otok Krk. Dobimo se ob 4. uri pred društvenimi prostori PD Nazarje.

POT IZLETA: prelaz Treskavac (349 m) – Veli vrh (541 m) – Brestovica (558 m) – Obzova  568 m) – Zminja (537 m) – sedlo Lipica (400 m) – Veli Hlam (482 m) – prelaz Vratudih (350 m) – Vrska glava (385 m) – Gradac (285 m) – sedlo Vraca (150 m) – plaža Baška in nato čas za sprostitev do odhoda avtobusa.

ZAHTEVNOST: lahka označena pot, mestoma potrebna previdnost.

ČAS HOJE: skupaj s postanki 7-8 ur.

OPREMA: dobra planinska obutev, pohodne palice, vremenu primerna oblačila, zaščita proti soncu (zaščitna krema in pokrivala za glave), zaščita prosti vetru.

HRANA IN PIJAČA: iz nahrbtnika, na poti ni pitne vode, svetujem min. 2 litra vode na osebo.

POMEMBNO: OSEBNA IZKAZNICA oziroma POTNI LIST, pohodniki s plačano članarino pri PZS imejte s seboj evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja; tisti, ki niste člani PZS, morate imeti plačano zdravstveno zavarovanje za tujino.

PREDVIDENI POVRATEK: okoli 22. ure.

VODNIKA: Lucija Grudnik, Sandi Grudnik.

PRIJAVE: Lucija Grudnik 040 866 525040 866 525, do 2. 6. 2016 oziroma do zasedbe avtobusa.