Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

V nedeljo, 18. marca popoldan, smo se člani našega planinskega društva zbrali na Farbanci, na podelitvi priznanj in nagrad najboljšim kolesarjem in pohodnikom v lanskoletni akciji Kolesar – pohodnik. Številke kažejo, da akcija postaja vedno bolj priljubljena, prav tako pa so sodelujoči vedno bolj vztrajni v nabiranju števila vzponov na društveno kočo Farbanco.


V lanskem letu so člani društva zbrali rekordnih 4041 vzponov, kar je zelo velik napredek v primerjavi z letom poprej, ko je bilo vzponov 2418. Leto 2011 pa je bilo rekordno tudi po številu zbranih vzponov s strani zmagovalca med pohodniki. To je bil Branko Andrejevc, ki se je na Farbanco povzpel 111-krat. Tudi kolesarji so v lanskem letu dali vse od sebe in se na društveno kočo povzpeli kar 609-krat (v letu 2010 je bilo vzponov 363). K lepi statistiki akcije vsako leto bolj pripomorejo tudi mladi planinci, ki pridno sledijo svojim staršem in dosegajo vedno lepše rezultate.

Najbolj vztrajni pohodniki in kolesarji so si seveda prislužili lepe praktične nagrade, najbolj pa so bili veseli bučnega aplavza in številnih čestitk vseh zbranih na podelitvi.

Pohodniki
1. mesto Branko Andrejevc 111 vzponov
2. mesto Zora Štrucl 101 vzpon
3. mesto Branka Potočnik 90 vzponov

Kolesarji
1. mesto Zalka Grudnik 57 vzponov
Stanka Bastl 57 vzponov
3. mesto Bojan Golob 55 vzponov

Otroci skupno
1. mesto Maks Rajgl 75 vzponov
2. mesto Žiga Poznič 47 vzponov
3. mesto Aleks Krajner 44 vzponov

Brez komentarjev.