Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

V soboto je naše planinsko društvo v sodelovanju s KO ZB NOB Nazarje pripravilo pohod in kolesarjenje v sklopu prireditev ob prazniku Krajevne skupnosti Nazarje.

Pohodniki in kolesarji smo se zjutraj zbrali na Farbanci, kjer je nas prijazno nagovoril naš župan. V lepem vremenu se nas je zbralo veliko ljubiteljev tovrstne rekreacije in narave.

Za spremembo smo letos za cilj izbrali spomenik boja II. grupe odredov na Paglavcih. Do njega smo se pohodniki podali preko Tolstega vrha, kolesarji so prikolesarili do spomenika mimo cerkve sv. Jošta.

Pri spomeniku je bila krajša spominska slovesnost. Zaključek našega druženja smo sklenili pri Planinskem domu na Farbanci, kjer smo se okrepčali z zasluženo malico in se malo poveselili.