Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

Izlet bo v soboto, 25. junija 2016, odhod ob 4. uri.

ZBIRANJE UDELEŽENCEV: pred trgovino Tuš v Nazarjah.

ZAHTEVNOST: zahtevna tura – zahteva ustrezne izkušnje in opremo.

ČAS HOJE: 7-8 ur (brez postankov za osvežitev in okrepčilo).

OPREMA: čelada, visoki planinski čevlji, palice, vremenu in turi primerna oblačila, zaščita proti soncu (krema, očala), planinska izkaznica, osebni dokument (mejni prehod).

HRANA IN PIJAČA: iz nahrbtnika, v kočah možnost toplega obroka ter nakupa pitne vode.

PRIJAVE IN INFORMACIJE: samo s plačano članarino PZS najkasneje do 22. 6. 2016 oziroma do zasedenosti avtobusa po 16.00 uri na tel. št. 031 393 483 (Bojan).

Opomba: Društvo ima na voljo 5 čelad, ki jih lahko »naročite« ob prijavi.

Opis poti:

Z avtobusom se bomo peljali preko mejnega prehoda Ljubelj v dolino Poden. Od tam sledi vzpon po markirani poti do Celovške koče (1664 m), 1,5 ure. Nadaljevali bomo proti  sedlu Belščica do vrha Vrtače (2181 m), 2 uri, kjer bomo imeli daljši odmor za osvežitev in okrepčilo. Sledi še spust proti Domu na Zelenici (1536 m), 2 uri in dalje proti hotelu Garni – 1,5 ure, kjer nas bo pričakal avtobus. Povratek v Nazarje v poznem popoldanskem času.