Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

Mladinski odsek Stonoga se vsako leto med poletnimi počitnicami odpravi na nekajdnevni potep po visokogorju. Letos je bilo malo drugače, udeležili smo se mladinskega planinskega tabora.

Pridružili smo se mladim planincem iz Planinskega društva Šentjošt (pri Horjulu) in skupaj z njimi od 16. do 23. julija taborili v Bohinju, natančneje v Laškem Rovtu.

Med taborjenjem smo opravili nekaj planinskih izletov; na Debeli vrh, na Šijo ter na planino Vogar.

V okviru tabora smo imeli izobraževalne delavnice in predavanja planinske šole, na katerih smo spoznavali nova znanja in veščine o gorah in planinstvu.

Poleg tega smo plezali v plezališču, se kopali v Bohinjskem jezeru in veliko družili ter zabavali ob tabornem ognju, ob kitari, prepevanju, športnih in družabnih igrah ter nenazadnje ob pripravljanju večerje.