Plan izletov 2017

- Slavnik
- Janževski vrh (Pohorje)
- Potoška gora
- Elba - Italija
- Izlet za vse generacije
- Jezerski Stog
- Visoka Ponca
- Krn (2 dni)
- Srbija
- Grintavec
- Virnikov Grintavec
- Dobrovlje

V torek smo se planinci skupaj z Društvom upokojencev Nazarje odpravili v Karavanke in si ogledali prekrasna rastišča narcis.

Naš prvotni cilj je bila Golica, vendar smo se zaradi vremenske napovedi muhastega vremena odločili obiskati Španov vrh – 1361 m. Izhodišče je bila Planina pod Golico, od koder smo se počasi povzpeli do vrha Španovega vrha.

Pot nas je vodila po smučišču, od koder se je nam nudil lep razgled na zahodne Karavanke in nekoliko v meglo odete Julijce. Na vrhu smo se okrepčali in se počasi podali proti Javorniškem Rovtu.

Pot nas je vodila skozi bujna rastišča narcis in kar prehitro smo prišli na naš cilj, Planinski dom Pristava.

Zahvalil bi se vsem 40 udeležencem, ki so se udeležili izleta kljub slabši vremenski napovedi. Ker pogumne spremlja sreča, smo bili nagrajeni tudi s sončkom.