Plan izletov 2017

- Slavnik
- Janževski vrh (Pohorje)
- Potoška gora
- Elba - Italija
- Izlet za vse generacije
- Jezerski Stog
- Visoka Ponca
- Krn (2 dni)
- Srbija
- Grintavec
- Virnikov Grintavec
- Dobrovlje

V soboto, 21. maja 2017, smo nazarski planinci izvedli že 18. tradicionalni pohod na Goli vrh, najvišjo točko naše občine.

Letos nam je od začetka ponagajalo vreme; pihal je močan veter in deževalo je. Zato se je kar veliko prijavljenih pohodnikov odjavilo oz. se ni udeležilo pohoda. Nekaj najbolj vztrajnih in trmastih se nas je odločilo, da vseeno izvedemo pohod.

Tako se nas je z Lipe (722 m) odpravilo samo devet pohodnikov. Na Slopeh ste nam se še pridružila še dva, ena pohodnica pa se je odločila,da se zaradi močnega vetra in dežja, vrne v dolino.

Čez čas se je slabo vreme prenehalo in posijalo je sonce.  Na vrhu sta se nam pridružila še dva člana PD Nazarje pohodnika, ki sta prišla na vrh iz druge smeri.

Ker je na vrhu močno pihalo, smo se na hitro malo poslikali, se vpisali v knjigo ter se napotili v dolino.

Do izhodišča smo se vrnili mimo bivaka po neoznačeni poti. Od tam smo se odpeljali do Račneka, kjer nas je že čakala ekipa s toplo malico.

Pohod je potekal odlični družbi in v sproščenem vzdušju. Skupne hoje je bilo 4 ure.