Plan izletov 2017

- Slavnik
- Janževski vrh (Pohorje)
- Potoška gora
- Elba - Italija
- Izlet za vse generacije
- Jezerski Stog
- Visoka Ponca
- Krn (2 dni)
- Srbija
- Grintavec
- Virnikov Grintavec
- Dobrovlje

V soboto, 15. julija 2017.
Odhod ob 4.15 uri pred trgovino Tuš v Nazarjah.

ZAHTEVNOST: Tehnično nezahtevna, kondicijsko zahtevna tura.

ČAS HOJE: 8-9 ur (brez postankov za osvežitev in okrepčilo).

OPREMA: planinski visoki čevlji, vremenu primerna oblačila, palice, zaščita proti soncu (krema, očala), planinska izkaznica.

HRANA IN PIJAČA: iz nahrbtnika, v Cojzovi koči možnost toplega obroka ter nakupa pitne vode.

PRIJAVE IN INFORMACIJE: samo s plačano članarino PZS po 16.00 uri do zasedenosti  (16 oseb) oziroma najkasneje do 12. 7. 2017 na tel.  št. 031 393 483 (Bojan).

Grintovec je najvišji vrh Kamniško-Savinjskih Alp. Nahaja se nad dolino Kamniške Bistrice, Suhega dola in nad dolino Ravenske Kočne.

Razgled z vrha je najlepši proti Jezerski in Kokrski Kočni na zahodno stran, na severu se lepo vidijo Jezerska dolina in vrhovi nad Jezerskim. Proti vzhodu občudujemo greben Grintovcev od Dolgega Hrbta preko Štruco do Skute. Proti jugu se vidi Kalški greben in v ozadju Ljubljanska kotlina.

S parkirišča pri tovorni žičnici se bomo usmerili na sprva zložno peš pot v smeri Kokrskega sedla (2,30 h). S sedla se bomo povzpeli na vrh Grintovca (2 h).

Sledil po spust nazaj proti Kokrskem sedlu (2 h) in naprej do večje ravnice, kjer je nekoč stala “stara koča”. Nadaljevali bomo po nekoliko lažji “Stari poti” do Suhadolnika (2,30 h). Tam nas bo pričakal avtobus. Povratek v Nazarje v poznem popoldanskem času.