Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

V lepem sobotnem jutru smo se 23. junija podali na Soriško planino. Zbralo se nas je 27 pohodnikov in pričeli smo naš pohod proti Ratitovcu. Pot nas je nekaj časa vodila po kolovozih in gozdnih cestah, kaj kmalu pa se je spremenila v prijetno planinsko pot. Po krajšem vzponu smo prišli na Danajarsko planino in se povzpeli na Kačji rob, kjer smo se malo okrepčali.


Sestopili smo na planino Zg. Jirn in od tam naprej smo se povzpeli na pobočje Ratitovca. Ob poti smo videli nekaj ostankov bunkerjev in kavern Rupnikove linije. Pot smo nadaljevali z nekaj krajšimi spusti in vzponi ob vznožju neizrazitih vrhov Ratitovca – Kremant, Altemaver 1.678 m – najvišji vrh Ratitovca. S te prijetne poti smo kar hitro zagledali Krekovo kočo in sledil je le še rahel spust do omenjene koče. Tukaj smo naredili daljši postanek in nekateri so izkoristili ta čas, da so skočili še na bližnji Gladki vrh.

Sledil je še enourni sestop preko Povdna v prijetno vas Prtovč, kjer nas je čakal avtobus.

Brez komentarjev.