Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

V lepem sobotnem jutru smo se 23. junija podali na Soriško planino. Zbralo se nas je 27 pohodnikov in pričeli smo naš pohod proti Ratitovcu. Pot nas je nekaj časa vodila po kolovozih in gozdnih cestah, kaj kmalu pa se je spremenila v prijetno planinsko pot. Po krajšem vzponu smo prišli na Danajarsko planino in se povzpeli na Kačji rob, kjer smo se malo okrepčali.


Sestopili smo na planino Zg. Jirn in od tam naprej smo se povzpeli na pobočje Ratitovca. Ob poti smo videli nekaj ostankov bunkerjev in kavern Rupnikove linije. Pot smo nadaljevali z nekaj krajšimi spusti in vzponi ob vznožju neizrazitih vrhov Ratitovca – Kremant, Altemaver 1.678 m – najvišji vrh Ratitovca. S te prijetne poti smo kar hitro zagledali Krekovo kočo in sledil je le še rahel spust do omenjene koče. Tukaj smo naredili daljši postanek in nekateri so izkoristili ta čas, da so skočili še na bližnji Gladki vrh.

Sledil je še enourni sestop preko Povdna v prijetno vas Prtovč, kjer nas je čakal avtobus.

Brez komentarjev.