PD Nazarje že pet let vestno obeležuje 11. december, Mednarodni dan gora.
Celo neurje nas ne zaustavi.

Pridružil se nam je tudi župan, poleg njega še planinski prijatelji iz PD Zabukovica.

Kar trije dogodki so se zvrstili v Domu kulture Nazarje.

Začeli smo z razstavo knjižnega fonda povezanega z gorskim svetom Zgornje Savinjske doline. Razstavo je pripravila Osrednja knjižnica Mozirje.

Potem nam je Jani Bele predstavil svojo novo knjigo. Zanimivo in poučno čtivo za vse obiskovalce gorskega sveta je predstavil s sliko in besedo. Vsekakor ogleda vredno. Hvala mu za njegov trud in da se ni ustrašil neurja.

Sledila je tradicionalna razstava gorskih fotografij naših članov. Letos se je natečaja udeležilo 15 avtorjev, ki so v poslali 55 fotografij. Komisija jih je za razstavo izbrala 30. Na ogled bodo v muzeju gozdarstva.

Za zaključek smo še malo poklepetali in si zaželeli varen korak v naslednjem letu.

Zaradi neurja udeležba res ni bila velika, veliko jih je zaradi varnosti ostalo doma, vendar kot pravijo, kdor pride, je zraven.

Foto: Tatiana in Helena