Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

V soboto, 19. 5. 2018, smo planinci planinskega društva Nazarje izvedli 19. tradicionalni pohod na Goli vrh (1426 m), ki je najvišja točka naše občine.

Ob 7. uri zjutraj nas je osem pohodnikov pričelo pohod na prelazu Lipa. Odpravili smo se proti Slopem, kjer se nam je pridružila skupina petih pohodnikov. Skupaj smo nadaljevali proti Golemu vrhu. Na vrhu nas je pričakala skupina petih planincev, ki so za pristop do vrha izbrali drugo pot.

Za sestop smo izbrali neoznačeno pot mimo bivaka.

Po štirih urah hoje smo se malo utrujeni, a vseeno veseli vrnili nazaj nao izhodišče.

Za konec smo se okrepčali v športno rekreacijskem centru Ranček, kjer so nam postregli z odličnim pasuljem in hladno pijačo. V prijetni in nasmejani družbi smo tako zaključili pohod.