DNE: nedelja, 26.8., in ponedeljek, 27. 8. 2012
ZBOR: pred planinsko sobo, ob 3.30 uri
ZAHTEVNOST: zelo zahtevna, označena pot

ČAS HOJE: prvi dan 8 ur, drugi dan 4 ure – (čiste hoje)
OPREMA: čelada, samovarovalni komplet, primerna planinska obutev, palice, svetilka, primerna oblačila, zaščita proti soncu, plačana članarina PZS
HRANA in PIJAČA: iz nahrbtnika ali na planinskih kočah
CENA: 30 € – prevoz in nočitev
PRIJAVE: 031 674 441 – Sandi, število prijav je omejeno!

Planinsko društvo Nazarje organizira 26. in 27.8.2012 turo na Triglav iz Pokljuke mimo Vodnikovega doma in naprej do doma Planika. Dostop po tej poti je udoben in zelo obljuden, zato je primeren za vse ljubitelje planin.

Od doma Planika naprej proti Triglavu pa je pot zahtevna, vendar zavarovana z jeklenicami in klini. Za vse udeležence je obvezna čelada, za manj izkušene pa je še obvezen samovarovalni komplet.

Prosimo vse, ki nimate omenjene opreme, da si jo pravočasno preskrbite. Z vrha Triglava bomo sestopili na Kredarico, kjer bomo prenočili. Drugi dan nas čaka štiri urni sestop v dolino Krme.

Udeleženci poskrbite, da boste imeli plačano članarino PZS in bodite v primerni psihofizični kondiciji.