Plan izletov 2019

- Kašna planina

Publikacije društva

V nedeljo, 17. marca, smo na Farbanci pripravili zaključek 14. akcije KOLESAR – POHODNIK 2018.

Podelitve nagrad in priznanj so se udeležili številni člani našega društva, ki so najbolj vztrajne kolesarje in pohodnike nagradili z glasnim aplavzom. Med kolesarji sta tudi letošnje leto največ vzponov nabrala Tomaž Rozoničnik (85 vzponov) in Bojan Golob (79 vzponov).

Povsem nova zgodba pa se je v lanskem letu pisala med pohodniki. Prvo mesto si prvič v zgodovini akcije delijo kar štirje pohodniki, Franc Finkšt, Matjaž Jurjevec, Peter Žlebnik in Peter Polčnik. Vsak od njih je v minulem letu opravil 107 vzponov.

Med najmlajšimi pohodniki so največ vzponov (13) zbrali sorojenci, Zala, Maks in Jakob Žlebnik.

Najbolj vztrajni rekreativci so na uradnem zaključku akcije prejeli privlačne praktične nagrade. Imena prvih v vsaki kategoriji za vsa leta nazaj pa so se zapisala na zanimiv lesen gojzer, ki bo od letošnjega leta dalje kot lep spomin na vse zmagovalce akcije krasil Farbanco.

Skupno je bilo v letu 2018 opravljenih 3670 vzponov na Farbanco, kar je nekoliko manj kot v letu 2017. Pohodniki so opravili 3090 vzponov, kolesarji so pred dom prikolesarili 580-krat.

Število vzponov po skupinah:

Mladina:
1. Zala, Maks, Jakob Žlebnik ……………………………………………… 13