Plan izletov 2019

- Tičarca – Zelnarca
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
- Kašna planina

V soboto,  6. aprila 2019 je bila v Kokarjah prva tekma planinskega orietacijskega tekmovanja (POT) v ligi Smrekovec v sezoni 2018/2019.

Organiziralo jo je Planinsko društvo Nazarje.

Tekmovanje je potekalo v okolici Kokarij in Črete, štartno-ciljni prostor je bil na tabornem prostoru v Lazah.

Tekmovanja se je udeležilo 25 ekip iz kategorij A, B, C, Č, G in H, od tega kar 6 ekip iz našega društva.

Poleg našega društva so na tekmovanje svoje tekmovalce poslala tudi planinska društva Rečica ob Savinji, Slivnica pri Celju, Šoštanj in Zagorje ter Taborniško društvo Rod Sotočje Nazarje-Kokarje.

Največ ekip je bilo v kategorijah:
- A (učenci do vključno  6. razreda osnovne šole) – 12 ekip;
- B (učenci od 7. do vključno 9. razreda osnovne šole) – 7 ekip.
Torej je bil to pravi festival otroškega planinskega orientacijskega tekmovanja in temu primerno tudi živahen.

Naši tekmovalci so se odrezali odlično:

- v kategoriji A je ekipa Muce zmagala, ekipa Veverice je zasedla 5. mesto in ekipa Papaja 7. mesto;

- v kategoriji B je ekipa Jagri dosegla 3. mesto in ekipa Oreh in dva oreha 4. mesto. Ekipa Čemu je bila zaradi napake žal diskvalificirana;

- poleg tega tudi ekipo Taborniki roda Sotočje seveda štejemo za domačo ekipi – naj povemo, da je v svoji kategoriji (H – zahtevna) zmagala.

Vsem ekipam iskrene čestitke za udeležbo ter v povprečju zelo dobre rezultate, sodelujočim pa zahvala za pomoč pri organizaciji in izvedbi.

MO 100noga