Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

Kar 28 pohodnikov se nas je, v zgodnji jutranji uri, odpravilo na pohod v sosednjo Hrvaško, v zaledje Rijeke.

Z avtobusom smo se odpeljali mimo Ljubljane in Ilirske Bistrice do vasice Podkilovac. Po prečenju pašnikov in travnikov smo dobro ogreti prispeli do vhoda v kanjon. Nadeli smo si čelade, pospravili pohodne palice in se odpravili naprej. Čakalo nas je kar nekaj vzpoov, katere smo s pomočjo skob in jeklenic zlahka premagali.

Po dobri uri smo prišli iz kanjona si privoščili počitek, se okrepčali, na to pa pot nadaljevali.
Povzpeli smo se še na razgledni Vidalj s prelepim pogledom na Kvarner, Rijeko in Grobniške vrhove – Kamenjak, Platnik, Nebesa, Fratar, Suhi vrh, Dnič in Čunina glava. Po fotografiranju smo nadaljevali do planinskega doma Hahliči.

Sledil je daljši postanek in nato spust do izhodišča, kjer nas je čakal avtobus.

Brez komentarjev.