Plan izletov 2019

- Kašna planina

Publikacije društva

Planinsko društvo Nazarje organizira 17. in 18. avgusta 2019 dvodnevno turo na Razor in Bavški Gamsovec.

Pot bomo pričeli na prelazu Vršič (1.611 m) in se po južni poti povzpeli do prelaza Planja (2.349 m). S prelaza nas čaka enourni zelo zahteven vzpon na vrh Razorja. Sestopili bomo do Pogačnikovega doma (2.052 m), kjer bomo prenočili.

Drugi dan se bomo povzpeli na vrh Bovškega Gamsoveca (2.392 m). Za vzpon bomo predvidoma porabili 1.30 h. Z vrha nas čaka še štiriurni sestop preko Luknje v dolino Vrat do Aljaževega doma, kjer bo nas čakalo mrzlo pivo in kombi.

DAN: sobota in nedelja, 17. in 18. avgust 2019
ZBOR: pred planinsko sobo, v soboto ob 4.30
ZAHTEVNOST: zelo zahtevna tura
ČAS HOJE: 1. dan 8 ur, 2. dan 6 ur čiste hoje
PREDVIDEN POVRATEK: v poznih popoldanskih urah
OPREMA: čelada, samovarovalni komplet, primerna planinska obutev, palice, svetilka, primerna oblačila, izkaznica s plačano članarino PZS
HRANA: iz nahrbtnika ali na planinskih kočah, imejte dovolj tekočine
VODNIKA: Joco Poznič, Miran Vratanar
PRIJAVE: Joco – 040 672 031, do zasedbe mest

Prosimo vse, ki nimate omenjene opreme, da si jo pravočasno preskrbite.