Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2018

  JANUAR
- TOLSTI VRH
- SMUČANJE
  FEBRUAR
- ŽAVCARJEV VRH
  MAREC
- BEVKOV VRH
  APRIL
- MIRNA GORA
- SARDINIJA - ITALIJA
  MAJ
- GOLI VRH
  JUNIJ
- DRUŽINSKI IZLET
   ZA VSE GENERACIJE
- DRAŠKI VRH
  JULIJ
- TURSKA GORA
  AVGUST
- MANGART
  SEPTEMBER
- SMREKOVEC-RADUHA
   (2 dni)
  OKTOBER
- IZLET V NEZNANO
- ROBIJEV POHOD
  NOVEMBER
- KRAŠKI ROB-SOČERGA
  DECEMBER
- OSTROVRHARJEVA POT

Bilten društva

V nedeljo, 7.10.2012, smo se planinci odpravili na izlet v neznano. Tokrat nas je pot zanesla v Slovensko Porabje in Krajinski park Goričko.


Slovensko Porabje meri 94 km2 in leži na zahodu Madžarske ob stičišču madžarske, slovenske in avstrijske meje. Preko mejnega prehoda Martinje smo se zapeljali do Gornjega Senika, kjer je bilo naše izhodišče. Naš cilj je bil Tromejnik, ki smo ga dosegli po dobri uri hoda. Na tromeji nas je pričakal gospod Andrej iz Hrvatove domačije s polno košaro dobrot.

Sledil je spust v Krajinski park Goričko, natančneje Trdkova. Zopet vožnja z avtobusom do kraja Grad, kjer smo si ogledali grad Grad. Zaključek izleta s pravim prekmurskim kosilom na Hrvatovi domačiji.

Domov smo se vrnili ob 19. uri, prijetno utrujeni in omamljeni od sončnih žarkov in prekmurskih dobrot.

Brez komentarjev.