Farbanca – dežurstva

Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Publikacije društva

Gore so vabljive, a lahko tudi nevarne, posebej v zimskem času. Zlasti  so nevarne za manj izkušene planince, ki se zaradi izostanka organiziranih društvenih izletov v gorsko naravo podajajo sami.


Novozapadli sneg, ki otežuje gibanje in lahko povzroča plazove, nizke temperature, kratek dan, poledenele poti in zaprte planinske postojanke zahtevajo od pohodnika ali planinca veliko znanja, izkušenj in odgovornosti do sebe in drugih.

Zato predlagamo seznanitev z napotki za obiskovanje gora, ki jih je pripravila Planinska zveza Slovenije, predvsem o tem, kako varneje v gore pozimi.

Posebej v PD Nazarje opozarjamo vse člane društva na dosledno izvajanje in uveljavljanje vseh potrebnih ukrepov in priporočil PZS za preprečevanje širjenja novega koronavirusa pri planinskih aktivnostih.

Nedvomno si vsi planinci želimo, da bi lahko čimprej s čim manj omejitvami obiskovali ves gorski svet, brez omejitev na regijo ali samo občino. Za to lahko nekaj naredimo tudi sami!

Brez komentarjev.