Sponzorji

Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Elektronska obvestila

Vreme

Iz stare galerije

V soboto, 7. 8. 2021, smo bili na izletu na Krofičko (2083 m), Savinjske Alpe

Ob sedmi uri smo pričeli z vzponom z Rožnega vrha in se po lovski in nato po označeni poti mimo Knezove planine povzpeli na Movznik.

Od tu naprej je sledilo brezpotje. Kar hitro smo prišli da Ut, kjer smo si privoščili daljši počitek. Sledil je strm vzpon na greben Krofičke in nato je sledilo uživanje v prelepih razgledih na okoliške vršace.

Tu in tam je kakšen prehod zahteval malo večjo pozornost, ki pa smo ga vsi z uspešno premagovali. Največji problem je nam še delal prehod preko borovcev med Travnikom in Krofičko. Po uspešni borbi z ruševjem smo se vrnili na greben in kaj hitro dosegli vrh.

Sledil je še sestop po običajni markirani poti na Klemenčo jamo, kjer smo okrepčali in naprej skozi tunel do Razpotja. Navdušeni nad uspešno izvedeno turo in prijetno utrujeni smo še pri Igli napravili analizo izleta.

Datum: sobota, 7. 8. 2021
Izhodišče: Rožni vrh (1400 m)
Višinska razlika: vzpona 683 m, spusta 1307 m
Trajanje ture s počitki: 10 h
Pot je bilo zelo zahtevno brezpotje in zelo zahtevna markirana pot
Število udeležencev: 14
Izlet vodila vodnika Miran Vratanar in Sandi Grudnik

Brez komentarjev.