Farbanca – dežurstva

Publikacije društva

Planinsko društvo Nazarje organizira 4. In 5. septembra zelo zahtevno dvodnevno turo na Rjavino, Begunski vrh in Cmir

Dne: sobota, 4., in nedelja, 5. 9. 2021
Zbor: pred planinsko sobo ob 5 h
Zahtevnost: zelo zahtevna tura, primerna za dobro kondicijsko pripravljene planince.
Čas hoje: 1. dan od 8 do 9 ur in 2. dan 8 ur
Oprema: čelada, komplet za samovarovanje, visoki planinski gojzarji, palice, dovolj tekočine, izkaznico s plačano članarino PZS in osebni dokument.
Vodnika: Miran Vratanar in Sandi Grudnik

Prijave in dodatne informacije: 041 927 898 Miran Vratanar. Število mest je omejeno (16).

Opis poti: odpeljemo se v dolino Kot, kjer se prične naša pot v smeri doma Valentina Staniča, vse do odcepa levo proti Rjavini. Po nekaj minutah nadaljnje hoje pa nas pot pripelje do vstopa v plezalni del. Z vrha Rjavine se po grebenu odpravimo do koče Valentina Staniča, kjer bomo prespali.
Drugi dan nas čaka vzpon na Begunski Vrh (2461 m) in Cmir (2393m), nato pa spust po lahkem brezpotju v dolino Vrat, kjer nas bo čakal avtobus, v Dovju pa zasluženo pivo.

Opozorilo: Na izletu ste dolžni upoštevati navodila NIJZ-a, na koči Valentina Staniča je potrebno PTC potrdilo in maska.

VABLJENI!