Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2020

  Januar
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  Febuar
- Dobrča
  Marec
- Hleviška planina
  April
- Debela peč
- Otok Brač
  Maj
- Veliki Vrh-Mali Turn
- Srečanje planincev SMDO
  Junij
- Izlet za vse generacije
- Jerebica
  Julij
- Špik
  Avgust
- Visoki Kanin
  September
- Triglav (2 dni)
  Oktober
- Izlet v neznano
  November
- Ovčja gora
  December
- Martinova pot (Šmartno ob Paki)

Publikacije društva

Odsek za varstvo gorske narave (VGN) obeležuje prvo leto delovanja. V tem času smo izvedli kar nekaj lepih akcij, obletnico pa smo »proslavili« z delovnim izletom na Križevnik (1.909 m), med žareče macesne.


Na izletu smo se seznanili s cvetlicami, ki cvetijo v jesenskem času, z gorsko pašo, si ogledali gozdni rezervat Polšak, predvsem pa občudovali obsežne macesnove sestoje, ki so v tem času najlepši. Dogovorili smo se tudi za aktivnosti v naslednjem letu.

Vodja odseka je na izlet povabil tudi »sošolce«, s katerimi je lani obiskoval usposabljanje za naziv varuha gorske narave. Vabilu se je odzvala tudi članica komisije za varstvo gorske narave pri PZS, Marta Bašelj, ki skrbi za tovrstna izobraževanja. Med potjo se je porodilo kar nekaj idej za nadaljnje sodelovanje.

Udeležba ni bila številčna, vendar je manj velikokrat več. Dovolj je bilo časa za medsebojne pogovore, hkrati pa smo obiskali čudovit kotiček naših gora. Večina jih je bila na Križevniku prvič.

Brez komentarjev.