Vreme

Iz stare galerije

Elektronska obvestila

Plan izletov 2019

  JANUAR
- Pohod na Tolsti vrh
- Družinsko smučanje
  FEBRUAR
- Murovica – Cicelj
  MAREC
- Globočak – Čičer
  APRIL
- Hahlići
  MAJ
- Goli vrh
  JUNIJ
- Srednji vrh-Trupejevo podne-Vošca
- Tujina – Bosna
  JULIJ
- Visoki Kanin
  AVGUST
- Razor (2 dni)
  SEPTEMBER
- Tičarca – Zelnarca
  OKTOBER
- Izlet v neznano
- Robijev pohod
  NOVEMBER
- Levstikov pohod – od Litije do Čateža
  DECEMBER
- Kašna planina

Bilten društva

Odsek za varstvo gorske narave (VGN) obeležuje prvo leto delovanja. V tem času smo izvedli kar nekaj lepih akcij, obletnico pa smo »proslavili« z delovnim izletom na Križevnik (1.909 m), med žareče macesne.


Na izletu smo se seznanili s cvetlicami, ki cvetijo v jesenskem času, z gorsko pašo, si ogledali gozdni rezervat Polšak, predvsem pa občudovali obsežne macesnove sestoje, ki so v tem času najlepši. Dogovorili smo se tudi za aktivnosti v naslednjem letu.

Vodja odseka je na izlet povabil tudi »sošolce«, s katerimi je lani obiskoval usposabljanje za naziv varuha gorske narave. Vabilu se je odzvala tudi članica komisije za varstvo gorske narave pri PZS, Marta Bašelj, ki skrbi za tovrstna izobraževanja. Med potjo se je porodilo kar nekaj idej za nadaljnje sodelovanje.

Udeležba ni bila številčna, vendar je manj velikokrat več. Dovolj je bilo časa za medsebojne pogovore, hkrati pa smo obiskali čudovit kotiček naših gora. Večina jih je bila na Križevniku prvič.

Brez komentarjev.